Teknoloji

Dünyanın En İyi Kameralı Telefonu? İşte Huawei P60 Pro Hakkında Her Şey ve Ayrıntılı Huawei P60 Pro İncelemesi!

Evet, artık Huawei’nin şimdiye kadar ürettiği en akıcı akıllı telefona sahibiz. Huawei P60 Pro orada; Aslında kamera var desek daha mı doğru olur bilemiyoruz çünkü telefonun arka kısmındaki devasa kamera tüm dikkatleri üzerine çekiyor ve telefonun önüne geçiyor. Öyle ki bu telefon sadece Huawei’nin değil, aynı zamanda dünyanın en iyi kameralı akıllı telefonu. DXoMark’tan 156 puanalınan ve dünyanın en uygun fiyatlı taşınabilir kamerasıbize sunuyor.

En temiz taşınabilir kamera iddialı bir telaffuzdur; işte bu yüzden Huawei P60 Pro özellikle kamera ve görüntü yetenekleriyle inceleyeceğiz; o yüzden bugün yine çıktık, Huawei P60 Pro ile bol bol fotoğraf ve görsel çekeceğiz ve görsel boyunca sizlerle paylaşacağız. Ama tabi sadece kamera yeteneklerinden değil telefonun diğer özelliklerinden de bahsedeceğiz; Huawei P serisine gelen çok güzel yenilikler var, hepsini anlatacağız. Öyleyse hazırsanız başlayalım.

Evet, P60 Pro Huawei’nin amiral gemisi fotoğraf odaklı akıllı telefon serinin yeni halkası. P50 Pro ve Mate 50 Pro’yu temel alan Huawei P60 Pro, önceki modellere değerli güncellemeler getiren bir model. P60 Pro, geliştirilmiş ekranı, kamera sensörleri ve temas özellikleriyle Mate 50 Pro’nun rafine edilmiş hali diyebiliriz. En göze çarpan kısım ise arkasındaki dev kamera bloğu gibi görünse de daha pek çok güzel özelliği bünyesinde barındırıyor.

Huawei P60 Pro Ekran Özellikleri Nelerdir?

Huawei P60 Pro, ön tarafında yüksek çözünürlüklü kavisli bir panele, 120Hz yenileme hızına ve 1 milyar renge sahiptir 6.67 inçboyutlu LTPO OLED ekran sahip. Bu ekran 2700×1220 piksel Çözünürlükte görüntüler üretir ve piksel yoğunluğu 450 ppi’dir. 10 bit renk derinliğine sahip ekran, HDR10+ desteği o da gösteriyor Ayrıca, yüksek frekanslı 1440Hz PWM parlaklık kısma özelliğine sahiptir. Böylece karanlık ortamlarda ekrana baktığınızda gözleri yormaz. Öte yandan Huawei X-True Display özelliği de bu telefonda mevcut. Bu sayede ortam aydınlatmasına ve ekranda görüntülenen içeriğe göre farklı aydınlatma optimizasyonu sağlayabilmektedir.

Bu üst düzey ekranda bir şeyler izlemek gerçekten keyifli. Her tarafı eşit derecede ince çerçevelerle çevrili olan ekran, doruk noktasında. 1200 nite kadar parlaklıkerişilebilir. NetflixVe DisneyPlus Bu telefon gibi abonelik hizmetlerinden çok faydalanacaksınız. Stereo hoparlörleri ile işin multimedya kısmını pekiştiren Huawei, P60 Pro’nun üst ve alt kenarlarına yerleştirilmiş hoparlörler ile oldukça yeterli ses sağlıyor. Ses çok güzel; Ayrıca, bir şey dinlediğinizde, müziğin türüne bağlı olarak bas, vokal ve yüksek frekansları güzel bir şekilde dengeler.

Bu ortadaki ekrana dair değerli bir detay da kullanılan cam malzemede ima ediliyor. P60 Pro’nun ekranı, düşmelere ve darbelere karşı sıradan camdan çok daha dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış bir malzeme olan Kunlun camdan yapılmıştır. Genel düşme direnci 10 kat artırıldı Kunlun Cam İsviçre’nin önde gelen test şirketi SGS’nin camdan düşmeye karşı 5 yıldızlı dayanıklılık sertifikası ile belgelenmiştir. Bunun üzerine ekrana yerleştirilen kapalı sinema ile ekstra bir savunma katmanı sağlandı. P60 Pro’nun yanı sıra IP68 sertifikasına ayrıca var. Böylece, toz ve su direncigösteriyor.

Huawei P60 Pro Tasarımı Nasıl?

P60 Pro, Huawei akıllı telefonlardan beklediğimiz şık bir tasarıma sahip. Siyah renkli modelimiz olmasına rağmen bu telefonun en çekici seçeneği İnci Beyazı tasarımı. Artık ekranlarınızda gördüğünüz bu seçenek, sırt kısmındaki desenleriyle gerçekten göz alıcı görünüyor. Bu arada beyaz modellerin tasarım sonrası desenleri tüm cihazlarda birbirinden farklı. Böylece beyaz renk alacaksınız P60 pro Arkadaşınızın sizinle birlikte alacağı beyaz P60 Pro’nun sanat desenleri asla aynı olmayacak. Bu detay oldukça farklı ama maalesef elimizdeki model değil siyah renkli model. Elbette beyaz model kadar çekici değil ama bu damarlı işlemeleriyle hoş duruyor. Bu arada telefonun arkası çok kaygan bu yüzden kılıfı ile birlikte kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Huawei P60 Pro Kamera Performansı

Huawei P60 Pro’nun en ilgi çekici yanı ise elbette kamera kısmı. Başta da söylediğimiz gibi bu telefon DXoMark’tan tam 156 puan alarak dünyanın en yeterli taşınabilir kamerasını bizlere sunuyor. Durum böyle olunca bu telefonla sana bol para vereceğim. fotoğraf ve videoçizmek kalır.

arkada 3 kamera orada. Bunlardan ana kamera, değişken diyafram açıklığına ve sabitlenmiş lense sahip 48MP devasa bir lenstir. 3,5x optik yakınlaştırma ve telemakro seçeneğiyle 48 MP telefotove otomatik odaklama 13MP ultra geniş kamera Bu alan tamamlandı. Her birini ayrıntılı olarak tanıyalım.

Ana kamera devasa boyutuyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor ancak büyük boyutu kozmetik telaştan değil, barındırdığı teknolojiden kaynaklanıyor. Bu lens, 4 katmanlı RYYB renk filtreli 1,17 mikrometre piksele sahiptir. 48 MP sensör içerir. Bu sensör ile Huawei, akıllı telefonları deneyim açısından DSLR fotoğraf makinelerine bir adım daha yaklaştırıyor. Mate 50P60 Pro’daki serisinin Ultra Geniş F1.4 diyaframını daha da geliştirdi. 6 yükseltilmiş 18 taraflı fiziksel olarak değişken açıklıklar Bu, P60 Pro’yu en yeni Işık Girişli Ana Kamera özelliğine sahip en üst düzey akıllı telefon yapar. Bahsettiğimiz F1.4 diyafram, kameranın daha fazla ışık alabilmesi anlamına geliyor ve bunu bu telefonda ayarlayabiliyorsunuz. Kamera uygulaması diyaframı otomatik olarak seçer ancak bunu hem Fiziksel hem Sanal modda hem de Aperture menüsünden Pro modunda 10 farklı adımda kendiniz ayarlayabilirsiniz. Diyafram menüsüne geldiğinizde sağ tarafta F1.4Bastığınızda Ekranda Görünen Fiziksel Açıklıktan F2, F2.8 ve F4 Bu değişikliği, telefonun arkasını çevirip lense baktığınızda göreceğiniz ayarları seçerek fiziksel olarak yapabilirsiniz. Peki bu F maliyeti nedir derseniz hemen açıklayalım: F maliyeti arttıkça diyafram daralır ve lensten daha az ışık geçer. F maliyeti ne kadar düşük olursa, diyafram o kadar küçük olur ve mercekten daha fazla ışık geçer. Yani karanlıkta çekim yaparken F1.4 ile çekim yapmak, güçlü arka ışıkta çekilen iyi portre fotoğrafları için F4.0 ile çekim yapmak ideal olacaktır.

Huawei’nin elinde sadece özellikler açısından değil, kullanım açısından da bir P60 Pro bulunuyor. DSLR makinesi Var olma hissini sağlamak için de güzel bir katkı yapmış. Telefondaki lenslerin ortasındaki geçişler için kullanabilirsiniz. Yakınlaştırma HalkasıKamera uygulamasındayken adlı bir modül var, kamerayı kaydırmak ve geniş açılı lense, ana kameraya ve telefoto kameraya kolayca geçmek için bu Yakınlaştırma Halkasını çevirebilirsiniz.

OIS, faz algılama otomatik odaklama ve lazer otomatik odaklamaÜzerinde yer aldığı ana kameranın hemen altındaki eliptik kamera ise P60 Pro’nun ana kamerası. telefoto kamera . Bu kamera aynı zamanda 48 MP RYYB renk filtresine sahiptir ve faz algılamalı otofokuslu sensör kaydırmalı OIS takviyesi. Bu kamerayı bir kez denedikten sonra gece gündüz çokça kullanacağınızı düşünüyoruz. Çünkü rakip modellere kıyasla özellikle gece çekimlerinde parlak F2.1 diyafram açıklığında uzun mesafeli fotoğraflarda Çok daha akıcı bir performans sergiliyor. Özellikle ay fotoğrafçılığında ilerleme kaydedilmiştir. Artık çok daha net Ay fotoğrafları çekilebilir. Ayrıca bu kamera telemakro özellikleri ve konuya 15 cm kadar yakından odaklanabilir. Yani hem uzun mesafe hem de makro çekimler için bu kamerayı kullanmaktan keyif alacağınızı söyleyebiliriz. Telefoto kameranın telemakro özelliğini kamera arayüzünden Üstün Makro modunu seçerek veya Zoom Ring’den 3.5x’e giderek kullanabilirsiniz. Biraz daha yaklaştığınızda örneğin 5.5x’e geldiğinizde çok daha fazla detay görmeniz mümkün.

Kamera bloğundaki üst lens, ultra geniş açılı çekimler için kullanacağımız kameradır. Bu kamera da F2.2 diyafram açıklığına sahip 13 MP sensörve otomatik netlemeyi destekleyerek yakın çekimler de yapmasına olanak tanır.

Artık Huawei P60 Pro ile çektiğimiz fotoğrafları bu noktaya kadar ekranda görmüşsünüzdür. telefon sunuyor kamera yetenekleri ve sağladığı sonuçlar profesyonel kullanıcılar için fazlasıyla yeterli. Özellikle değişken diyaframlı kamera için mükemmel bir detay, bu formda alan derinliğini ve giren ışığı kontrol edebiliyorsunuz. Gece çekimleri için geniş diyafram açıklığıAynı zamanda mükemmel bir ortam sağlar.

Varsayılan olarak ana kamera 12MP fotoğraf çeker ve varsayılan modda f/2.0 diyafram açıklığını kullanır. Aldığımız örnekler gerçekten harika görünüyor. Tüm fotoğraflar inanılmaz derecede ayrıntılı, yüksek düzeyde sertliğe sahip ve hiçbir form grenli değil. Fotoğraf tonlarının doğal göründüğünü de söyleyelim.

Bu arada Huawei’nin XMAGE peyzaj stilinden de bahsetmek gerekiyor. Fotoğrafların renk tonlarını kamera arayüzünden seçebilirsiniz. XMAGE manzara stilleri ile değiştirebilirsiniz. Bunlardan Orijinal, renkleri ve dokuları göründükleri gibi kaydederken, Canlı fotoğraflara yüksek doygunluk katar; Parlaksa, sabit ışık ve yüksek kontrastlı net kontrastlı manzaralar potaya karışır. Çekim senaryolarınıza uygun sonuçları sizin yerinize üretirler.

Arayüzden ana kamera ile 48 MP fotoğraf çekmek istediğinizde Yüksek Çözünürlük adımı seçmeniz yeterli olacaktır. Daha keskin fotoğraflar elde etmek için birden fazla yüksek çözünürlüklü görüntüyü işleyen bu mod, gözle görülür bir fark yaratıyor.

Tüm senaryolar için, elinizin altındaki makinede seçeneğe sahipsiniz ve iyi olan şey, her birinde iyi çalışıyor olmasıdır. düşük ışıkta gece modu, alan derinliği fotoğrafları için Portre moduDiğer seçeneği altında ulaşabileceğiniz pek çok mod bulunurken, en hoşunuza gidenler aslında fotoğrafçılıkla ilgili olanlardır. profesyonel modda onu bulacaklar. Bu ortada telefonun ön kamerasında da 18 mm geniş açılı lense sahip 13 MP kamera yer alıyor ve burada 3 yakınlaştırma kısayolu sunuluyor. Hangisini çekerseniz çekin, sonuçlar son derece ayrıntılı ve keskin görünür. Bol miktarda ayrıntı, sabit sertlik ve doğal görünümlü özçekim fotoğrafları üretebilir.

Video kısmına geldiğimizde Huawei P60 Pro’nun tüm kameraları karşımıza çıkıyor. 60 fps’de 4K’ya kadar görüntü kaydı yapabileceğinizi görüyoruz. Ayrıca elektronik sabitleme her zaman tüm kameralarda çalışır, böylece titreşimsiz ve akıcı görüntüler elde edebilirsiniz. Bu anlamda çokça vlog çeken ve dijital içerik üretenler için P60 Pro’nun harika bir çözüm olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Huawei P60 Pro Özellikleri ve Performansı

Evet, Huawei P60 Pro kameralarıyla gerçekten güçlü bir telefon oldu. Sadece kameralarıyla değil elbette. P60 Pro, performansıyla da birinci sınıf amiral gemisi telefon deneyim sunar. Qualcomm’dan Huawei P60 Pro Aslanağzı 8+ Nesil 1 işlemci ve bu yonga seti daha önce Mate 50 Pro’da da karşımıza çıkmıştı. Bu işlemci, ABD ambargosu nedeniyle Huawei’nin ürünü. 5G özellikli yonga setleri Özel bir 4G versiyonu ve kullanımına izin verilmediği için piyasadaki en güçlü donanım platformlarından biri olmaya devam ediyor. İşte ortadaki P60 Pro, yaptıklarımız Geekbenchperformans testinde 1376 nokta tek çekirdekli, 4511 nokta çok çekirdekliSonuçlara imzasını attığını merak edenler için söyleyelim.

Bu işlemci ana çekirdek olarak 3.19 GHz hızında çalışıyor. Cortex-X2 kullanıyor . 2.75 GHz’e kadar hız sağlayan işlemcinin performans çekirdeklerinin ortasındaki 3. Cortex-A710Verimlilik odaklı çekirdeklerin ortasında 2.0 GHz frekansa sahip 4 çekirdek Cortex-A510 Bu chipset 1+3+4 konfigürasyonundan oluşuyor. İşlemciye yerleşik bir GPU olarak piyasadaki en kullanışlı olanlardan biri. Adreno 730eşlik eder.

Oyun tarafı güçlü. PUBG Oyunları yüksek kare hızında ve hatta daha düzgün oynayabilirsiniz, telefon uzun oyun sürelerinde ısınmaz, en fazla ısınır. P60 Pro için olağan voltaj testlerimizi de yaptık. CPU kararlılığı yüzde 52 puanla yeterliydi. Bu ortadaki P60 Pro, 12 GB RAM ve 512 GB depolama ile geliyor Depolama birimi de UFS3.1 tabanlıdır; yani veri yazma ve okuma hızı yüksektir. Gerçek hayattaki performansımız ve kişisel deneyimlerimiz de testlerde çok olumlu. Rastgele bir uygulama veya oyunla ilgili hiçbir sorun yaşamadık, her şey kusursuz çalışıyor ve çoklu görevde de oldukça hızlı. Her şey bir amiral gemisinden beklenebilecek seviyede.

Peki P60 Pro’nun pil performansı nasıl? Önce telefon kutusunda. 88 W Süper Şarj Diyelim ki şarj aleti bitti. (Bu arada kutudan şarj kablosu ve şeffaf koruyucu kılıf da çıkıyor.) Bu şarj cihazı hem USB Type-A hem de Type-C çıkışları sunuyor. bu sadece Huawei Matebook dizüstü bilgisayarınızVarsa, onu da şarj edebilirsiniz demektir.

Huawei P60 Pro, 4.815mAh kapasiteli batarya ile çalışan. Bu pil, karma kullanım testlerimizde bir amiral gemisi için yeterince iyi bir mola olduğunu kanıtladı. 90 saatten fazlabir kullanım sağladı. 15 saatten fazla web taramasıMola sağlayan P60 Pro, yakl. 16 saat video oynayabilir. Bu, multimedya kullanımı ile günü rahat bir şekilde geçirebileceği anlamına gelir.

Telefonun şarj süresi de oldukça kısa. P60 Pro, Turbo şarj moduna sahiptir. 88W SuperCharge şarj cihazını bağladığınızda P60 Pro’nun ekranındaki şarj ikonuna basılı tutarak Turbo modunu açabiliyorsunuz ve bu modda sadece telefonda bulunuyor. 10 dakikada yüzde 50 şarj olabilir. Normal şarj ederseniz 10 dakikada yüzde 41’e kadar şarj olabiliyor. Turbo modu açıkken yarım saatte yüzde 95 kapasiteye ulaşabilen telefon, 35 dakikada tam kapasite şarj oluyor. Hem kablosuz şarj hem de ters kablosuz şarj desteklenir. Bu arada telefonun bataryası 2000 şarj döngüsü sağlıyor. Günde bir kez ücretlendirildiğini varsayarsak, bu 5 yıl eder ki bu oldukça yeterlidir.

Huawei P60 Pro Google Hizmetleri ve AppGallery

Huawei P60 Pro, Android 12çekirdeği içeren EMUI 13.1 yazılım çalışıyor. EMUI ile hizmetleri ve AppGallery artık daha da olgunlaştı. Yeni Gbox ile Google uygulamalarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

EMUI 13.1, öncekinden daha fazla kontrol ve çeşitlilik sağlar. Ama biliyorsunuz, Google hizmetlerini kapsamıyor. Ama bu, Google hizmetleri Bu, telefonda çalışmadığı anlamına gelmez. Çeşitli alternatif yollar var.

Huawei’nin Petal AramaVe Yaprağı Haritasıuygulamaları, Huawei ekosistemi, HMS Core hizmetleri ve AppGallery uygulama mağazası kullanıyoruz. AppGallery’de Türkiye’de bankacılık uygulamaları başta olmak üzere alışveriş, seyahat, eğlence, eğitim ve daha birçok kategoride sıklıkla kullandığımız uygulamaları bulabilirsiniz. En çok kullandığımız uygulamalar hangileri? Naber, Facebook, instagram, spotifyVe Netflix . Bunlar akla ilk gelen şeyler. Hepsi doğrudan AppGallery’den indirilebilir, kurulabilir ve kullanılabilir. Uygulamaların güncellemeleri de geliyor, güncellemede bir sıkıntı yok.

Şey, özellikle YouTube. Google Haritalar, Fotoğraflarve diğer Google hizmetlerinasıl kullanacağız? Gbox ile. AppGallery’e gidiyoruz, Gbox’ı aratıyoruz ve indirip kuruyoruz. Gerekli izinleri verdikten sonra artık tüm Google servislerini ve uygulamalarını buradan kullanabiliriz. Önceki Huawei telefon incelemelerimizde nelerden bahsetmiştik? GSpace uygulamasına biri oldukça benziyor. Örneğin, Klonlama işlevi Gbox’ta da mevcuttur. Bazı uygulamalarda bildirim alamadığınız konusunda sizlerden çok soru alıyorduk, Gbox üzerinden bu bildirim şikayeti olan uygulamaları klonlayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ama biz GSpace’deyiz Instagram ve WhatsAppÖrneğin şu ana kadar bildirim konusunda bir sorun yaşamadık diyelim.

Peki, şu anda android telefondan Huawei P60 Pro’ya nasıl geçilir? Çok kolay. Phone Clone uygulaması aracılığıyla eski telefonunuzdaki tüm kayıtları P60 Pro’ya aktarabilirsiniz. Uyumsuz uygulamaları yukarıda açıkladığımız gibi AppGallery, Gbox ve GSpace kullanarak indirebilirsiniz. Transfer sırasında sorun yaşamazsınız, yaşarsanız yorumlarda sorularınızı cevaplayacağız.

Çözüm

Evet, bakmayın, Huawei gerçekten çok güçlü bir savaş veriyor. ABD ambargosu Google hizmetlerini resmi olarak alamamasından dolayı kanamasına neden oldu, bu doğru. Ancak ürettiği alternatif analizlerle rekabet içinde kalması ve her yeni çalışmasında hep daha ileriye gitmesi değerli bir başarıdır. Bu nedenle, bu telefondaki değişken diyafram, fotoğraf ve görüntü kalitesi, onu şu anda piyasadaki en iyi kameralı cep telefonlarından biri yapıyor, ayrıca GoogleEklesek ne olur, cevabı yorumlarda veriyorsunuz.

Peki Huawei P60 Pro’yu nereden ve ne kadara satın alabiliriz? Sahip olduğumuz 12 GB RAM ve 512 GB depolama seçeneğiyle P60 Pro 39 bin 999 TL fiyatta. 8 GB RAM ve 256 GB depolama seçeneği 36 bin 999 lira . Ortada Huawei eserlerini farklı kanallardan almak yerine Huawei Online Store’dan satın almanızda fayda var çünkü buradan ikramlar ve çeşitli kampanyalar ile satın alabilirsiniz. Örneğin P60 Pro için FreeBuds 5 kulaklık sunuluyor. Ayrıca indirimler, krediler ve farklı paket fırsatları da var; Aşağıya link bırakıyorum oradan bakabilirsiniz.

Huawei P60 Pro hakkında daha fazla bilgi için: https://consumer.huawei.com/en/phones/p60-pro/buy/

Sponsorlu İçerik

yuregir-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort